Wat te doen met de food trend, Mini Food?
Hoeveel food trends zullen er ondertussen al ontstaan zijn via social media? Juist, en daarom verwacht ik veel van de huidige social media hype, Mini Food. Je kan je tijdslijn op Twitter of Pinterest niet openen of er is wel een foto te vinden van Mini Food. Een hype waar vooral veel vrouwen zich in lijken te herkennen. En dat zal wel te maken hebben met het schattigheidsgehalte van Mini Food.
Mini Food hot bij thuiskoks
Waar het allemaal begonnen is, geen idee. Maar het zal mij niks verbazen als het een trend is die voort geborduurd is op cupcakes, whoopies en cakepops. Het wordt nu allemaal nog kleiner en creatiever. En het leuke is, dat je er een geheel persoonlijk twist aan kan geven en foto’s daarna perfect te delen zijn via social media. Zoals hier te zien op Pinterest: http://pinterest.com/search/?q=mini+foods
Mini’s van AH
Niet gek dat de Albert Heijn hier al bovenop is gesprongen met hun campange rondom de AH Mini’s. Zij weten als geen ander telkens goed in te spelen op opkomende trends. En daar vanuit gaande, lijkt de kans dat Mini Food doorzet in Nederland aanzienlijk.
Kansen voor horeca met Mini Food
Hoe spring je hier echter als horecaondernemer op in? Niet alleen in de retail zijn er namelijk kansen. Want voor de horeca en catering branche zijn er volgens mij nog veel meer mogelijkheden te bedenken.
Een manier hoe de bruiloft catering hierop inspringt in Amerika, is door Mini Foods te ontwikkelen op basis van bijvoorbeeld de eerste date. Wat aten jij en je partner tijdens de eerste date? Welke gerechten passen perfect bij de bruid en bruidegom? Pak die gerechten en maak er Mini Foods van en serveer ze aan de gasten.
Voor restaurants is er natuurlijk al snel te denken aan te gekke en creatieve amusehapjes of zelfs voorgerechten van Mini Bites en Mini Foods.
Hieronder een aantal voorbeelden ter inspiratie:

Ik ben erg benieuwd… wat ga jij met Mini Food gaat doen?








3 Reacties
Smakelijk artikel Marco. Het mini food ziet er in ieder geval erg leuk uit en zorgt ervoor dat je van veel gerechten kunt proeven zonder dat het overdadig wordt. Zelfs bij het Governors Ball na de Oscar uitreiking werd er mini food geserveerd..een mini Kobe burger door sterrenchef Wolfgang Puck https://pinterest.com/pin/174936766745622712/
Kim, bedankt voor je leuke reactie. Dat wist ik helemaal niet van die Kobe burger, gave fun fact!
Erg benieuwd of de trend zijn weg gaat vinden naar de Nederlandse horeca/kok.
Burgermeester, tof burger concept in Amsterdam, werkt al met mini-food….er staan daar heerlijke mini-burgers op het menu!
Trackbacks